×
Leksiku i imazhit

trafik
makinëekskavatortullumbaceshëtitje me varkëuniciklinhekurudhormakinë zjarrfikëseaeroplanhelikopterxhipambulancëtrajnerkamionlimuzinëmotoçikletamakinë policieAutobus shkolleskuterAnije me velamakinë sportivetramvajtandemcisternëtaksitraktorvespaautobus VW
ushqim
ananasimollëtortën me mollëpatëllxhaniavokadobananenarrabirradardhae ëmbëlbrokolibukënpërhapjenfetat e bukësbufejaburgeridjegëskornflekskeku i vockëlëmbëlsirënvezëvezëtakullkafe e ftohteshkop akullorejebizelegjalp kikirikugjalp kikirikukopërpeshkulëng frutashmëngjesbiskotatortë e ditëlindjesperimeelbipijevepije mundsamitiqebapët në skarëamvisehot dogdjathëcheesecakekokrra kafejekarotatpatategështenjatketchupkivihudhralakërlakër rrepëkokositruancotelettgaforretortëcopë tortëkek dhe kafekungullmarulepreshmisrimakaronatmandarinatreguqumështbukë modelkiflearrëmyshkportokallipanetonebuke francezepeperonipicakokoshkapulepudingorizsallatëkripësanduiçproshutëkek me çokollatëmustardëasparagusvaj gatimivezë të fërguarahellëmbëlsiratsupësushisallamlimonqepërroba
fustan mbrëmjerroba banjembathje notibikinibluzëflipfloprripdorashkakëmishëkëpucë për meshkujfustan nuseriepantallonaxhinseveshjerrobabutonatkravattedollakëpalltopjeprimodësndalopompatmë i lëmuarunazëshallombrellëbedel rrobaqepësieçorapesyze diellilule haleçizmetatleteshikojnëlavanderi

<


punë
punëtorikonsulentidirigjentiprofesorimësuesi i punimeve me gjilpërëduarartëgazetarinbiznesmenikamarierikompozitorininfermjerjatekniku i laboratoritpiktorimenaxherinmarinarimodelinpilotinportieringruaja pastruesegjyqtarikëngëtariarbitriveterinerindentistimagjistarimuzikë
studio regjistrimiflautincdviolonçelklaviçelfagotviolinëkitarëharpëbrikasetëkastanetëpianokoncertkufjekornetfolësmelodimikrofonmuzikantmuzikëçelësoboeflauti i tiganittimpanigramafonflautradiorekord vinyldajretastierëtonitdaulleboriksilofonkuzhinë
humbjekosh plehrashshishe për fëmijëForma e pjekjesfilxhantakëmthikë bukekovëshkopinjshishegrirës i mishitpirun fonduetepsi me fondjupirunmbulesëenëtpije mundgotëndarë për skarëamvisefilxhan kafejetenxhere gatimitapashkëenëshefdollap kuzhinetavolina e kuzhinesfrigoriferlugëthikëmikrovalëmiksermiksertas frutashvaj dhe uthullbuke francezeshishe për kafshë shtëpiaketiganshporta e piknikutrendeserverë sallatekripërrihnidërrasë prerësetassitënlavamanpjatalarëseluge supepjatë supëfilxhanshërbim çajikullesën e çajitpjatëthotë dollimundekuilibërdru murirubinetkuti sheqeripërbërësitbanjë
të lahetvaskabanjoaditiv për banjëdushxhel për dushfurça e flokëvetharëse flokëshbarretatkrehjatualetibuzëkuqinmanikyrin e thonjveparfumierimakinë rrojebriskunfurçën e rruajtjeskrem rrojeshpërndarësi i sapunittë thahenpër të vendosur locionpër të grimuarPasqyrapeshqirmbajtësja e rrobavebojë për vetullafurçën e dhëmbëvepastën e dhëmbëvespitali
ambulancëfarmacistkrah në allçishishe drogemjekgjakupër të matur kënaqësinë e gjakutpër të matur temperaturëntermometrinë karrige me rrotainfermjerjadrogëkirurgjisuvainfermierepiluladhimbjebisturishtrat spitalorspitalishiringëstetoskoptabletëBootstrap Example