×
Pечник на слики


време
автомобил


багер


балон


пловењето


едноцикл


железничка пруга


противпожарен мотор


рамнина


хеликоптер


џип


брза помош


тренер


камион


лимузина


мопед


полициски автомобил


школскиот автобус


скутер


едриличарски брод


Спортска кола


трамвај


тандем


танкер


такси


трактор


веспа


VW-автобусмузика
ананас


јаболко


торта со јаболка


модар патлиџан


авокадо


банана


орев


пиво


круша


слатко


брокула


леб


се шири


парчиња леб


бифе


плескавица


чили


пченкасти плодови


кекс


десерт


јајце


јајца


мраз


ладно кафе


мраз


грашок


јагода


путер од кикирики


кисели краставички


анасон


овошен сок


појадок


бисквити


роденденска торта


зеленчук


јачмен


пијалоци


пијалок може


самит


скара ќебапи


домаќинка


топло куче


сирење


чизкејк


зрна кафе


моркови


компири


костени


кечап


киви


лук


зелка


зелена репка


кокос


конзервира


котелт


рак


торта


парче торта


торта и кафе


тиква


зелена салата


праз


пченка


макарони


мандарина


пазарот


млеко


модел леб


кифла


морско оревче


портокал


панетон


Француски леб


бибер


пица


пуканки


палета


пудинг


ориз


салата


сол


сендвич


шунка


чоколадна торта


сенф


аспарагус


Масло за готвење


пржени јајца


skewers


слатки


супа


суши


колбас


лимон


кромид


кујна
вечер фустанкостим за капењестебла за пливањебикиниблузаАпостолкипојасракавицикошуламашки чевливенчаницапанталонифармеркифустаналиштакопчињакраваттехеланкиПалтодињамодазастанипумпимаснапрстенШалчадоркројана куклачорапиочила за сонцеговедско месочизмиПатикачасовникалишта

<


бои и форми
работник


консултант


спроводник


професор


наставник за игли


занаетчија


новинар


бизнисмен


келнер


композитор


Медицинска сестра


лабораториски техничар


сликар


менаџер


морнар


модел


пилот


портер


чиста жена


судија


пејач


судија


ветеринар


стоматолог


волшебник


плажа
Студио за снимање


рекордер


ЦД


виолончело


харфаширд


базон


виолина


гитара


харфа


рог


касета


кастанет


пијано


концерт


слушалки


корнет


звучник


мелодија


микрофон


музичар


музика


расцеп


обоја


тава флејта


тимпани


грамофон


флејта


радио


винил-рекорд


тамбур


тастатура


волумен


тапан


труба


ксилофон


природата
отпад


Канта за ѓубре


шише за бебиња


тава за печење


чаша


прибор за јадење


нож за леб


кофа


стапчиња за јадење


шише


машина за мелење месо


фонд вилушка


фонтан тава


вилушка


капакот


садови


пијалок може


стакло


решетки за јадење


домаќинка


ѓезве


тавче


трупци


бокал


готвач


шкаф


кујнска маса


фрижидер


лажица


нож


микробранова печка


миксер


миксер


овошен сад


масло и оцет


Француски леб


шише за миленичиња


тава


пикник кошница


решетки


сервери за салата


сол


размахване


даска за сечење


чинија


екранот


мијалник


машина за миење садови


Лажица за супа


чинија за супа


чаша


услуга за чај


цедилка


чинија


тостер


може


скала


wallидно дрво


чешма за вода


кутија за шеќер


состојки


Дневна соба
да се искапат


када


бања


додаток за бања


туш


гел за туширање


четка за коса


Фен


барети


чешел


лав


кармин


лак за нокти


парфемер


бричење


жилет


четка за бричење


крема за бричење


распрскувач^на сапун


да се исуши


да се стави лосион


да сочинуваат


огледало


крпа


држач за ткаенини


маскара


четка за заби


паста за заби


болница
брза помош


фармацевт


рака во гипс


шише со лекови


доктор


крв


да се измери задоволството од крвта


да се измери треската


термометар


inthewheelchair


Медицинска сестра


дрога


операција


гипс


Медицинска сестра


апчиња


болка


скалпел


болнички кревет


болница


шприц


стетоскоп


таблета


Bootstrap Example